Obsah

85. výročie Dobrovoľného hasičského zboru v obci Čerenčany

Typ: ostatné
územná organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Rimavská Sobota udelila Pozdravné listy: obci Čerenčany, Pavlovi Kučerákovi, Tomášovi Sojkovi, Michalovi Gálovi, Vladimírovi Petríkovi, Radke Kučerákovej, Zuzane Szentésiovej,Martine Ďurčíkovej. Ďalej udelila medaily za zásluhy: Jaroslave Molnárovej a Jane Kučerákovej.
Obec Čerenčany pri tejto príležitosti vyhotovila pamätné plakety pre ocenených hasičov a pozvaných hostí z Územnej organizácie DPO SR RS. Všetkým dobrovoľným hašičom z našej obce vyslovujeme veľké poďakovanie za ich služby.

DHZ v našej obci existuje od roku 1933, kedy malo 21 členov. Zakladajúcimi  funkcionármi zboru boli Ján Maďar ako predseda a Pavel Stano ako veliteľ. V súčasnosti je predseda Michal Kyzek a vliteľ Tomáš Sojka. Dnes má zbor okolo 80 členov. Družstvá mužov, žien a dorastencov sa počas celej histórie pravidelne zapájali do súťaží previerok pripravenosti a vždy dosahovali popredné umiestnenia v rámci celého okresu Rimavskej Soboty, Banskobystrického kraja a aj celého Slovenska. Ženy boli niekoľkokrát majsterkami Banskobystrického kraja a tiež na majstrovstvách Slovenska obsadzovali druhé miesto.

Muži boli pravidelne víťazmi okresných súťaží a Gemerského pohára v RS, RA a RV.

Najväčším úspechom  dorastencov bolo prvé miesto na Majstrovstvách Slovenska v roku 2011 v Dubnici nad Váhom. 


Vytvorené: 12. 9. 2018
Posledná aktualizácia: 12. 9. 2018 09:19
Autor: Mgr. Zuzana Študencová