Obsah

Vianočný príhovor starostky

Typ: ostatné
Vianočný príhovor 1Vianočný príhovor

Milí občania, dovoľte mi prihovoriť sa k Vám v čase Vianoc, najkrajších sviatkov pokoja, lásky a porozumenia.
Vianočné sviatky sú obdobím na ktoré netrpezlivo čakáme, lebo ich čaro a výnimočnosť nás napĺňajú pocitmi šťastia, pohody a harmónie. Atmosféra týchto dni je plná spomienok i očakávaní,  nič nie je bežné, ani všedné, napriek tomu, že Vianoce sú každý rok. Ich okúzľujúce čaro sa nedá ničím nahradiť ani napodobniť.

Vianočné sviatky v každom z nás upevňujú základné ľudské hodnoty.

Tíško prichádza tento zvláštny čas, keď sa stretávajú rodiny, príbuzní a známi, keď si sadáme k spoločnému stolu, aby sme sa tešili z jedinečnej sily, ktorej hovoríme rodinné puto. V tento sviatočný čas chceme byť dobrí navzájom k sebe, chceme každému rozdávať len radosť. Vianoce sú obdobím, keď sa každý snaží byť s blízkymi, keď si uvedomujeme silu priateľstva, lásky, úcty a obetavosti.

Pre každého z nás je dôležité, aby sa dni napĺňali spokojnosťou, ľudskou spolupatričnosťou, osobným uplatnením, ako i dosahovaním vytúžených cieľov. Vianočný čas má svoje neopísateľné čaro pre každého, kto sa nepozerá iba očami, ale i srdcom. Je príležitosťou zastaviť sa a pozrieť sa do hĺbky svojej duše. Tam, kde sú skryté naše najtajnejšie túžby a želania. V tento čas pokoja schádza sa rodina a na uplynulý čas, ktorý je za nami, spolu si spomína. Pri stole slávnostne prestretom aj prázdne miesta sú a pri pohľade na ne slzy vtekajú cez slová do hlasu. V tento čas pokoja s jedličkou na stole pre šťastie budúce zabudnime na bôle.

Dovoľte, aby som Vám popriala všetkým požehnané a prijemné prežitie vianočných sviatkov, nech ticho Vianoc Vás všetkých naplní pravým pokojom, radosťou, láskou, zdravím a božím požehnaním po celý rok.  

S úctou

Mgr. Zuzana Študencová

starostka obce Čerenčany


Vytvorené: 20. 12. 2018
Posledná aktualizácia: 20. 12. 2018 10:40
Autor: Mgr. Zuzana Študencová