Obsah

Sprievodca Mikroregiónom Rimava a Rimavica

Typ: ostatné
.Mikroregión Rimava a Rimavica je malý región ukrytý v Malohonte. Banskobystrický samosprávny kraj nášmu mikroregiónu poskytol dotáciu vo výške 2 000,00 € na brožúru pod názvom "Sprievodca Mikroregiónom Rimava a Rimavica".

.

Pätnásť obcí tvoriace spoločenstvo mikroregiónu disponuje historickými zaujímavosťami, turistickými možnosťami a inými službami, ktoré napomáhajú k rozvoju cestovného ruchu.

Pre lepší prehľad sa Mikroregión Rimava a Rimavica rozhodol vytvoriť sprievodcu regiónom, kde návštevníka oboznámi nielen s pokladmi územia, ale aj so samotnými obcami tvoriacich mikroregión.

Zaujímavé grafické spracovanie, ako aj stručné a výstižné informácie, či mapa pomôžu návštevníkovi v orientácii.

Sprievodca mikroregiónom bude využívaný na kultúrnych a spoločenských podujatiach, bude určený všetkým návštevníkom zaujímajúcich sa o dané územie, ako aj možnosť prilákať nových zvedavcov.

Zaujímavosťou sprievodcu bude aj prezentácia náučného chodníka Po stopách Maginhradu, ktorý odráža kultúrne, historické a prírodné danosti územia jeho obcí. Poukáže a priblíži aj bájnu povesť o hrade Maginhrad z pera rodáka z Vyšného Skálnika, básnika Jána Bottu.

Aj touto cestou sa chceme za náš mikroregión poďakovať predsedovi BBSK Ing. Jánovi Lunterovi....


Vytvorené: 4. 10. 2021
Posledná aktualizácia: 17. 12. 2021 10:15
Autor: PhDr. Zuzana Študencová