Obsah

Vianočný pozdrav z Čerenčian

Typ: ostatné
Zima je obdobie, počas ktorého sa tešíme na najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. Predvianočné obdobie sa začína štyri týždne dopredu – adventom. Advent pochádza z latinského slova „adventus“ čo znamená príchod alebo očakávanie príchodu malého Ježiška.

Advent symbolizuje adventný veniec so štyrmi sviecami, ktoré predstavujú nádej, mier, priateľstvo a lásku. Adventný veniec má tvar kruhu, ktorý predstavuje kolobeh života a sviečky by sa mali zapaľovať proti smeru hodinových ručičiek.

Spoločne sme si po prvý raz vyzdobili adventný veniec v našej obci Čerenčany, čo sa stretlo s veľkým ohlasom.

Som veľmi vďačná za to, že je stále dosť ľudí, ktorí sú ochotní nezištne pomáhať a riešiť veci v prospech obce a pre nás všetkých. Obec patrí nám všetkým, je naša a tak ako môžeme byť s niečím nespokojní a vyjadriť to, tak aj môžeme podľa svojich možností prispieť k tomu, aby sme spoločne spravovali našu obec k všeobecnej spokojnosti

Každoročná tradícia príchodu Mikuláša do obce bola  v dôsledku momentálnej situácie tento rok trochu netradičná.

Svätý Mikuláš spolu so svojimi pomocníkmi, anjelom a čertom na koči  prešiel ulicami našej obce pozdravil nielen deti, ktoré obdaril sladkosťou, ale aj seniorov našej obce, ktorých tiež obdaril vitamínovými balíčkami. 

Príjemnú atmosféru dotvárala vianočná hudba, ktorá sa niesla našou obcou a spríjemňovala tak jeho putovanie.

Pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu blízkych a všetko najlepšie v novom roku 2022 vám v mene obce Čerenčany želá jej starostka PhDr. Zuzana Študencová


Vytvorené: 16. 12. 2021
Posledná aktualizácia: 2. 2. 2022 10:22
Autor: PhDr. Zuzana Študencová